ČINOHRA: Jakub Albrecht

Do Liberce přišel z Vyšší odborné školy herecké před pěti lety a první velkou rolí byl Kurt ve Tváři v ohni. Hraje Kornela v Testosteronu, Péťu Trofimova ve Višňovém sadu, ve Faustovi, v Dějinách Strany mírného pokroku v mezích zákona. Je hybatelem skupiny Divadla F. X. Kalby.

Blýskl se tu hlavně v inscenaci Přísně tajné: Hrubá nemravnost. Je zdatným pouličním komediantem. Speciálně s chůdami si dobře rozumí. Má v tomto oboru značnou zkušenost. Uvidíte ho občas v televizi i ve filmu. Je všestranný a velmi tvořivý mladý herec. Navštívil nejen Nový Zéland, ale proslul i svým pobytem v policejní cele, když s kolegy sprejovali reklamu na novou hru.

ČINOHRA: Karolína Baranová

V libereckém divadle nalezla své první angažmá, do nějž nastoupila rovnou z Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Okamžitě od svého příchodu v roce 2008 se stala jednou z nejobsazovanějších hereček souboru.

Mimořádné byly zejména její výkony v Její pastorkyni (Jenůfa, režie M. Lang; 2012) či ve Faustovi (Markétka, režie I. Rajmont; 2014). Byla také od počátku jedním z klíčových členů volného sdružení Divadla F. X. Kalby, které inscenovalo především autorské texty Tomáše Dianišky. Zajímavostí je, že zde se také uplatnila coby zpěvačka a talentovaná textařka. Pěvecké schopnosti dokazuje také coby Jezerní dáma v muzikálu Spamalot.

ČINOHRA: Ladislav Dušek

Divadlo F. X. Šaldy si bez něj lze jen těžko představit. Je silnou osobností nejen hereckou, ale i lidskou. Jakýmsi těžištěm, jakkoliv je to pojem zcela neoficiální. Hraje v klasických titulech, ale i v moderní dramatice a muzikálech. Nezapomenutelné jsou jeho role ve Faustovi či Nevěře na straně jedné a na straně druhé jeho role s tancem a zpěvem v muzikálu Donaha! či roli Pomezního rozhodčího Básníka v komedii Šťovík, pečené brambory. Poetičnost i drsnost, humor i smutek, nostalgie i absurdita, to jsou polohy, v nichž se pohybuje a v nichž ho diváci dobře znají. Statečný člověk s výborným smyslem pro humor. V DFXŠ působí tento rodilý Žižkovák a liberecký král od roku 1989.

BALET: Šárka Brodaczová

Šárka Brodaczová, rodačka z Českého Těšína se baletu začala věnovat už jako malá v základní umělecké škole. V Českém Těšíně vystudovala gymnázium a poté pokračovala na Lidové taneční konzervatoři v Ostravě. V libereckém divadle tančí v inscenacích Sen noci svatojánské či Popelka. Zároveň se věnuje choreografické práci spolupracovala na inscenacích Orfeus a Eurydika, Posedlost baletem, v květnu 2015 připravila v Malém divadle sci-fi balet Solarix. Jako pedagožka spolupracuje s libereckou ZUŠ či s krasobruslařským klubem BK Variace Liberec.

OPERA: Rafael Alvarez

Tenorista Rafael Alvarez patří mezi nejvyhledávanější interprety svého oboru. Narodil se 1. ledna 1970 v Mexico City. Hudební vzdělání získal na Národní konzervatoři v Mexiku na Musikhochschule ve Vídni. Do Liberce je pravidelně zván a nastudoval zde již mnoho hlavních tenorových partů. Mezi jeho nejatraktivnější role můžeme počítat Hoffmanna v Hoffmannových povídkách Jacquese Offenbacha, Dona Josého v opeře Carmen Georga Bizeta či Vévodu v Rigolettovi Giuseppe Verdiho.

OPERA: Blanka Černá

Mezzosopranistka Blanka Černá je členkou operního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci od roku 1983. Za svou pěveckou kariéru má na svém kontě bezpočet rolí oboru dramatického i komického. Za její nejvýraznější role jsou považovány kupříkladu Ježibaba v opeře Rusalka Antonína Dvořáka či Rosina v Lazebníku sevillském Giacoma Rossiniho. V poslední době se divákům představuje taktéž v žánru muzikálovém, kupříkladu v inscenaci Zpívání v dešti, kde excelovala jako novinářka Dora Baileová či jako Sladká Sue v inscenaci Sugar (Někdo to rád horké).

Hlasovat můžete zde