„Přestože nejde o nijak zásadní proměnu, nabídnou nové stránky více zpráv z města, aktualit z úřadu a důležitých upozornění přehledněji na hlavní stránce. Cílem je, aby se návštěvník dostal k požadovaným informacím co nejrychleji a nemusel na stránkách dlouze pátrat, což bývá u webů velkých měst problematické, vzhledem k velkému množství publikovaných informací," řekla mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová.

Na hlavní stránce proto návštěvníci najdou více tlačítek s rychlými odkazy. „Přibudou i jazykové mutace (němčina, angličtina, polština). Provedené změny pomohly dostat městské stránky na vyšší úroveň a přiblížit je dnešním trendům. Úprava webu vyšla na 57.000 korun bez DPH," doplnila Minstrová.

Redakční rada města bude ale i nadále pracovat na vylepšení internetových stránek. V plánu má ještě větší zjednodušení orientace. „V plánu je i pořízení mobilní aplikace, která umožní uživatelům konzumovat vybraný obsah internetových stránek města na mobilních telefonech a tabletech. Aplikace zároveň zefektivní komunikaci magistrátu se svými občany či návštěvníky města," dodala Minstrová.

„Po čtyřech letech, které uplynuly od poslední aktualizace, byl městský web již zastaralý a řekněme zanesený nepotřebnými informacemi, jež ztěžovaly orientaci na stránkách. Některé informace byly tak skryty uvnitř struktury, že jsme je nemohli najít ani při značné snaze. Věřím, že aktualizovaný web bude dobrým pomocníkem pro občany města Liberce a umožní lépe nahlédnout do práce vedení města a magistrátu a zejména snadněji dohledat potřebné informace," sdělil Jiří Rutkovský (USZ), náměstek primátorky a předseda pracovní skupiny pro nové internetové stránky města Liberce.

Původní webové stránky města byly spuštěny v roce 2003, naposledy prošly výrazným redesignem počátkem roku 2010. V loňském roce spustilo město Liberec zcela nové webové stránky Městského informačního centra www.visitliberec.eu.