Nový hudební nástroj darovala liberecké nemocnici firma C. Bechstein Europe a samotnému odhalení předcházelo náročné stěhování do nejvyššího patra budovy. Podařilo se a pianino už stojí na vyhrazeném místě. „Naše firma poskytuje podobné dary průběžně. Jsem rád, že se nám i tentokrát podařilo vybrat správné místo. Naše poslání je vytvářet radost nástroji a věřím, že se to opět podařilo,“ sdělil výrobní ředitel společnosti David Kopecký.

Firma v minulosti například obdarovala onkologické oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové. Příští rok výrobce akustických křídel a pianin oslaví 170 let od svého založení. „Chtěli jsme jít výročí naproti a věnovat dar někomu potřebnému,“ doplnil Kopecký s tím, že samotný nástroj má hodnotu 270 tisíc korun.

Legiovlak bude až do neděle 22. května k vidění na libereckém vlakovém nádraží.
Legiovlak ukazuje život legionářů, v noci láká i milence. Právě stojí v Liberci

Pianino se nyní musí stabilizovat a čeká ho několik ladění, než si zvykne v novém prostoru. Ve špitálu nahradilo původní piano, které už dosloužilo. „Jedná se o nejčastěji používaný nástroj dětmi. Využívají ho k relaxaci, odpočinku a hraní na něj má i terapeutický vliv,“ podotkla primářka oddělení Šárka Konečná. Podle ní jsou sponzorské dary jediná varianta, jak se dostat k něčemu navíc. „Velmi to vítáme a umožňuje nám to rozšířit možnosti terapie a zábavy,“ zdůraznila.

Po epidemii koronaviru se zvedl věkový průměr dětí, které potřebují ošetření. Nejčastěji se jedná o dětské pacienty s depresemi či poruchou příjmu potravy, po pokusech o sebevraždu či sebepoškozování. „V blízké budoucnosti by měla proběhnout rekonstrukce celého objektu, ve kterém naše oddělení sídlí,“ nastínila plány Konečná.

O dalších 70 tisíc sazenic převážně buků, dubů a jedlí budou bohatší lesy v regionu. Jejich výsadba proběhne letos na podzim.
Dalších 70 tisíc sazenic. Obnova lesů v Libereckém kraji pokračuje

Nejedná se však o jedinou podporu, kterou liberecká nemocnice nedávno pocítila. Liberecký hypermarket Globus jí věnoval 150 tisíc korun, částku špitál využije na vybavení ambulance na gynekologicko – porodnickém oddělení. „Naše nemocnice se stará o obyvatele obdobně velké spádové oblasti jako liberecký Globus, takže tento dar využijeme skutečně efektivně,“ informoval generální ředitel nemocnice Richard Lukáš.

Dar byl součástí programu Globus Lepší svět, který vznikl před šesti lety se záměrem pravidelné podpory projektů organizací, které pomáhají zlepšit život lidí nemocných, handicapovaných či seniorů. Od letoška cílí na podporu péče a zdraví ve společnosti. „Vnímáme, že organizace v okolí našich hypermarketů potřebují podpořit své dobré záměry, jež mají prospět zdraví obyvatelům v našem regionu. Jsme jeho součástí, a proto jsme připraveni vždy dobré záměry podpořit,“ dodala mluvčí hypermarketů Globus Aneta Turnovská.