Ve středu 19. června se v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnila konference nazvaná Žijme bez násilí aneb práce s rodinným systémem ohroženým domácím násilím. Akci organizoval odbor sociálních věcí a zaštítil náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Náměstek Tulpa označil konferenci za přínosnou a potěšil ho vysoký zájem. „Násilí v rodině tu vždy bylo a bude, ale je potřeba jeho riziko snížit a poskytnout obětem účinnou a kvalitní odbornou péči,“ uvedl Tulpa.

Mezi účastníky byli zástupci různých profesí, dorazili sociální pracovníci, sociální pracovníci oddělení sociálně-právní ochrany dětí, pedagogové, pracovníci nestátních neziskových organizací, ale také soudci, policisté, psychologové či terapeuti.

Program zahrnoval přednášky advokátky Lucie Hrdé, zakladatelky a ředitelky Centra Locika Petry Wünschové a terapeutů Marty Vaňkové a Aleše Vaňka. Cílem bylo představit různé pohledy na násilí a možnosti práce s jeho aktéry – oběťmi i pachateli.

Náměstek Tulpa informoval o dalších akcích, které budou následovat od srpna, včetně školení pro pedagogy a seminářů k nově zakládaným centrům sociálně-právní ochrany dětí a přislíbil podporu a finanční prostředky na další projekty související s tématem násilí. „Tato problematika se začíná výrazně promítat i v legislativních změnách a my na ně chceme být připraveni,“ uzavřel náměstek.

Mohlo by vás zajímat: Kam za koupáním na Liberecku? Poradíme vám, kde si užít vodní radovánky

Koupaliště Vápenka v Liberci. | Video: Jiří Louda