Takové jsou čerstvé informace o osudu první české cestovní kanceláře, která musela v letošním roce skončit kvůli finančním potížím. Informace jsou k dispozici na internetovém insolvenčním rejstříku.

Tam stojí, že věřitelé teď mají třicet dnů na to, aby přihlásili veškeré své pohledávky, které u Balkan Travel mají. První setkání věřitelů a přezkumné jednání je plánováno na 4. září a uskuteční se v budově libereckého soudu.

Klienti, kteří nemohli odcestovat na již zaplacenou dovolenou, nemusí mít obavy. Peníze jim cestovní kancelář vrátí z povinného pojištění. „Jsme řádně pojištěni proti úpadku u pojišťovny Europäische Reiseversicherung AG, kterou na českém trhu zastupuje společnost Etics ITP,“ uvedl již dříve jednatel cestovní kanceláře Radek Nišev.

Krach oznámila Balkan Travel pátého června. Vlivem vnějších ekonomických vlivů přestala být schopná nadále poskytovat služby svým klientům. „Charakter podnikání cestovních kanceláří vyžaduje přesnou schopnost odhadnout s předstihem zájem klientů o přepravu a ubytování. V důsledku světové ekonomické krize však přestaly platit běžné kvóty naplněnosti a skutečný zájem o zájezdy poklesl tak, že cestovní kancelář měla k počátku června objednáno pouze 40 procent z naplánovaných kapacit,“ píše se v insolvenčním rejstříku.