Ta původní sloužila devět let a její technické kvality jsou již zastaralé. Nové zařízení bude splňovat požadavky pořadatelů, a Tipsport arena se tak zařadí mezi nejmodernější arény nejen u nás.

„Obměna TV kostky je mimo jiné nezbytnou podmínkou pro to, abychom dokázali do Liberce přivést akce světové a evropské úrovně. Původní projekční kostka je dnes překonaná a bez moderní multimediální kostky postavené na LED technologii zde není reálné pořádat významnější sportovní a kulturní akce," řekl Lukáš Přinda, ředitel Tipsport areny. Obraz bude dosahovat vysokého jasu a ostrosti. Navíc nová technologie umožní nové efekty nejen pro pobavení diváků, ale i pro prezentaci reklamních spotů a partnerů nebo samotného dění na ploše. To vše na čtyřech obrazovkách o velikosti 5 x 4 metry.

Premiérově se obraz na nové TV kostce rozsvítí 6. září. V současné chvíli je původní TV kostka odinstalována a probíhají dokončovací práce potřebné pro uchycení a zprovoznění nové technologie. Na první extraligový zápas libereckých šelem již budou nové obrazovky na svých místech a divákům nabídnou další rozměr prvotřídního sportovního zážitku.