Jejich vyřazení odsouhlasila rada města," informovala mluvčí libereckého magistrátu Zuzana Minstrová. Podle Jana Svatoše(ČSSD) se ne nadarmo Liberci přezdívá severočeské Las Vegas.

Herny se budou rušit na základě šetření, které v uplynulých dnech provedli zástupci města. „Zjistili, že dvě herny porušují vyhlášku města o podmínkách provozování hazardu. Jedná se o provozovny v ulici Na Rybníčku a na adrese Moskevská 52/24, kde bylo zjištěno porušení pravidel nápis herna na výloze. Dále, na dvou adresách již nejsou loterie a další hazardní hry provozovány, a to na ulicích Hejnická a Františkovská," popsala mluvčí. Novela vyhlášky města, která bude ještě předložena ke schválení zastupitelům právě dnes, vstoupí v platnost 1. října 2014," dodala.

„Regulaci provozu heren, kasin a restaurací se všemi hracími přístroji se věnujeme systematicky od roku 2011, kdy jsme nastoupili do vedení města. Vedle snižování počtu míst, kde je možné provozovat hazardní hry, jsme dosáhli odstranění všech světelných a zvukových reklam na provozovnách, a to včetně jackpotů. Herny nejsou již tolik vidět a nelákají tolik pozornosti," upozornil náměstek primátorky Jiří Šolc (LO, SLK).

Podle opozice je heren porušujících pravidla mnohem víc. „Je podle nás zjevné, že celý pokus o regulaci hazardu v této podobě je Potěmkinovou vesnicí a vedení města uzavřít žádné herny ve skutečnosti nechce, protože z hazardu přitéká ročně cca 40 milionů korun do městské kasy," domnívá se Kateřina Absolonová ze Změny.