Zaváděcí cena skipasů se pohybuje od 390 korun a lyžaři si je mohou zakoupit v předprodeji online přes věrnostní program Gopass. „Na svazích už leží dostatečná pokrývka přírodního i technického sněhu, předpověď počasí na další dny vypadá slibně, takže zveme všechny lyžaře a snowboardisty na letošní první lyžovačku u nás na Ještědu,“ sdělil ředitel Skiareálu Ještěd Radek Chalupa.

Sjezdovka Efecta Nová Skalka je vhodná jak pro rodinné lyžování, tak i vyznavače sportovního carvingu. K dispozici bude v tradiční provozní době od 8.30 do 16 hodin. Lanová dráha Skalka bude rovněž vozit i pěší turisty, kteří se vydají na výlet po ještědském hřebenu. Využít bude možné i Après-ski bar Nová Skalka na dojezdu sjezdovky. „V následujících dnech se chceme soustředit na výrobu technického sněhu, abychom našim návštěvníkům mohli pro následující období nabídnout co možná nejlepší lyžařské podmínky,“ podotkl Chalupa.

Přestože skiareál spustí provoz nacházející víkend, oficiální otevření letošní lyžařské sezóny se uskuteční 16. prosince. ORLEN Ještěd SkiOpening nabídne kromě lyžovačky také bohatý program v podání známé kapely Sebastian, kapely Sixpack a nebude chybět ani DJ Hrusha a afterparty v Après-ski baru Nová Skalka s širokou nabídkou občerstvení.

Podívejte se: Na Sychrově zavládla vánoční atmosféra. V konírně se usadili čerti

Zdroj: Deník/Martin Štefanov