Řeč je o liberecké návrhářce Jarce Kašparové. Právě dnes večer ji najdete v butiku Šárky Bělochové nedaleko textilní průmyslovky. Z této školy vzešla ona i řada jejích spolupracovníků. Například návrhář a designér Josef Klír, se kterým začínala právě na svých pověstných korzetech.

„Byl to okamžitý nápad a velmi rychle se ujal. Dnes navrhuji korzety nejen jako lichotivou součást večerních šatů, ale i jako spodní prádlo. Ženy totiž vědí, jak jim hezky formuje postavu,” říká Jarka Kašparová, která je nejen korzety, ale i originálním spodním prádlem, které navrhuje, proslulá.

Její přehlídky, například v bývalých lázních, doslova strhly návštěvnost. „Člověk se nesmí bát se do něčeho nového pustit. A pomáhají mi skvělí lidé. Když vám spodní prádlo předvádí třeba miss Eliška Bučková, tak to už přitáhne zájem,” odpovídá na otázku, zda se nebojí rozjíždět originální módu v době, kdy jsou liberecká obchodní centra přeplněna nejrůznějšími butiky.

„Pravda je, že u nás se nosí hlavně „značky”. A na Liberci je také patrné, že i přes dlouhou tradici textilní průmyslovky i vysoké školy textilní tu převládá sklon ke sportovnímu oblečení. Ženy si zkrátka narazí kulicha a zachumlají se do bundy, aby byly co nejméně vidět. Liberec je v módě trochu zamrzlý,” říká s nadsázkou.
I proto sází na mladé, kteří mají chuť se v oblečení trochu vymykat. A pak na ty ženy, které si zvykly na kvalitu. „A těch naštěstí i v Liberci přibývá,” dodává.