„Důvodem ale není to, že by byla dosavadní sběrná místa kapacitně nedostačující,“ upozornil Milan Šír. Město se chce podle něj pouze více přiblížit občanům v odpadové politice. „Jednání se Severočeskými sběrnými surovinami vedeme už bezmála tři roky a aktuálně už se blížíme konkrétnímu závěru,“ podotkl Milan Šír.

Město chce docílit toho, aby se sběrné místo Severočeských sběrných surovin na třídě Dr. Milady Horákové stalo zároveň sběrným dvorem, kam by mohli občané vozit odpad všeho druhu. Vedle sběrného dvora společnosti .A.S.A. v průmyslové zóně jih a dvou menších městem dotovaných sběrných dvorů v Bažantí a Riegrově ulici by tak v Liberci přibyla další možnost, kam vozit odpady.

„Lidé by sem mohli svážet odpady prakticky všeho druhu, s nimiž by pak dále nakládala společnost .A.S.A., která je pro město v této oblasti generálním partnerem,“ vysvětlil náměstek primátora Milan Šír.

Úspěšný výsledek jednání města se Severočeskými sběrnými surovinami by byl podle něj určitým přínosem také pro životní prostředí. „Do běžných sběrných surovin totiž mohou lidé vozit jen některé typy odpadů. Síť Severočeských sběrných surovin zdaleka nevykupuje vše a když něco nevezmou, lidé bohužel jednávají tak, že nepřijaté suroviny vyhodí někde za rohem,“ konstatoval náměstek primátora pro životní prostředí, technickou infrastrukturu a bezpečnost.

Někteří občané města pod Ještědem by možnost vozit odpad všeho druhu do další sběrny poblíž centra uvítali. „Sběrný dvůr v průmyslové zóně je přece jen trochu z ruky, takže to určitě není špatná myšlenka,“ komentoval Liberečan Jiří Blecha.

Podle Milana Šíra vyprodukuje každý Liberečan v průměru 250 kilogramu odpadu ročně.