„Učinili jsme neodkladná opatření ve školách v místě události a informovali jsme zástupce těchto školských zařízení. Spolupracovali jsme také s Městskou policií v Liberci, vyhodnocovali jsme množství kamerových záznamů a analyzovali výpovědi svědků,“ informoval krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Navzdory těmto snahám se nepodařilo potvrdit pravdivost oznámení. Doposud policie nepřijala žádné oznámení o pohřešovaní konkrétní osoby, ani policejní vyšetřování nic neodhalilo. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu zbavení osobní svobody, za který pachateli v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody v rozmezí dva roky až osm let,“ upřesnil Robovský.

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Ilustrační foto.
Profesionální hasiči hledají nové kolegy na Českolipsko, do Tanvaldu i Turnova

Podle mluvčího v poslední době dochází k nárůstu šíření zpráv, které mnohdy neodpovídají skutečnému stavu věci, a to zejména prostřednictvím kanálů na sociálních sítích. „Informace bývají nezřídka zkreslené nebo se zcela nezakládají na pravdě. Obdobný druh takovýchto informací pak má za následek šíření paniky, strachu a zmatku,“ zdůraznil s tím, že na šíření poplašných zpráv a nepravdivých informací pamatuje trestní zákoník. „V takovýchto situacích je tedy nezbytné zachovat si zdravý rozum, kritické myšlení a především nešířit a nepřiživovat spekulativní zprávy,“ dodal Robovský.