Večer postupovaly bouřkové buňky přes oblast Liberce směrem k Jablonci nad Nisou. V ulici Na Bídě došlo Rozmary počasí v Liberci o minulém víkendu.Rozmary počasí v Liberci o minulém víkendu.Zdroj: Hana Svatošováv pásu dlouhém přibližně 150 metrů k vyvrácení několika stromů v různých směrech. „Bohužel v tuto chvíli nemůžeme potvrdit, že se jednalo opravdu o tornádo. Kolegové z řad amatérských meteorologů situaci také výrazně prověřovali, ale potvrdit to nemůžeme a patrně už to asi neobjasníme,“ řekl Deníku Martin Adamovský z Českého hydrometeorologického ústavu.

Jediné potvrzené tornádo z posledních dní se vyskytlo předevčírem před 18. hodinou jižně od Chlumce nad Cidlinou, kde byl potvrzen i kontakt se zemí výrazné tromby. „Kontakt s povrchem byl ale letmý, pouze na poli. Takže bez škod a výraznějších projevů,“ dodal Adamovský.

Lidé na Liberecku pozorovali trombu, jeden z místních ji natočil, jak postupuje z liberecké čtvrti Nový Harcov směrem k Jablonci nad Nisou.

Tromba nad Libercem

Zdroj: Daniel Dáňa

„Jak jsme avizovali, na severu Čech se vyskytla i supercela. Ta bezprostředně po sloučení s dalšími mraky vyprodukovala na Mělnicku a Litoměřicku řadu škod, včetně krup 3 až 4 centimetry," informoval v neděli večer Český hydrometeorologický ústav.