Přihlašování do jubilejního 20. ročníku architektonické soutěže Soutěž Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2024 probíhá on-line prostřednictvím formuláře. Zájemci ho najdou na webu soutěže www.stavbaroku.lk, kde jsou také všechny podrobnosti a pravidla.

„Těšíme se opět na zajímavé realizace i odvážné studentské projekty,“ říká radní pro řízení rezortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánováníJiří Ulvr. „Nejen proto, že letos oslavíme jubilejního vítěze a celkově bude prezentaci během roku věnovaná větší pozornost. Především chceme široké veřejnosti ukazovat, že kvalitní architektura má velký vliv na prostředí, ve kterém žijeme a je v našem zájmu ji podporovat.“

Od 14. března se tak veřejnost bude moci zapojit do hlasování na webu soutěže a vybrat svého favorita jak mezi stavbami a realizacemi, tak mezi studentskými projekty.

Kdo zaujal odbornou porotu i veřejnost nejvíce, se dozvíme na galavečeru 14. května 2024. Vítězi ročníku 2024 bude opět nabídnuta možnost přihlásit se do celostátního ročníku a náklady na přihlášku v takovém případě získá jako součást ceny pro vítěze.

Vítězem loňského ročníku soutěže se stala rekonstrukce libereckého Liebiegova paláce.

Mohlo by vás zaujmout: Bedřich Smetana zavítal do libereckého divadla. Natáčí o něm film

Zdroj: Jiří Louda