„Přesto, že rozpočet města počítal s výnosy z prodejů letiště a technických služeb (do městské kasy mělo přitéct asi 200 milionů korun), z nichž sešlo, tak ten loňský rok skončil víceméně dobře," pochválil se ekonomický náměstek Liberce Jiří Šolc (LO).

Město podle něj hospodaří s finančními prostředky tak, aby bylo schopno dostát svým závazkům. To je, aby veškeré výdaje pokryly příjmy. Z důvodu opatrnosti se navíc vytváří rezerva na nepředpokládané mimořádné výdaje. „Přes to všechno Liberec skončil loni v záporném saldu jen ve výši 28 milionů korun," řekl Šolc.
Většinu svých dluhů Liberec řešil v roce 2010 vydáním dluhopisů za dvě miliardy korun. Každý rok do amortizačního fondu na jejich splacení dává 70 milionů korun, podle Šolce tam již vložili dohromady 210 milionů korun a zbývá tak 1,79 miliardy korun.

Jsem známý kolenovrt a jsem za to rád. Díky tomu se nenaplňují katastrofické scénáře o tom, že Liberec zkrachuje. Za rok 2013 se podařilo dluh města snížit o 200 milionů korun. Jiří Šolc (LO), ekonom. náměstek

Město loni také splatilo revolvingový úvěr ve výši 150 milionů korun. Na předfinancování evropských projektů si pořídilo jiný, čerpá z něj ale podle potřeby asi 30 až 40 milionů korun. Jiné dluhy podle Šolce město nemá.

Zadlužení Liberce by mohlo snížit i připravované refinancování dluhopisů, tato operace by magistrátu měla do roku 2025 přinést úsporu kolem 300 milionů korun. Za úspěch považuje Šolc, že se jim druhý rok po sobě podařilo pokrýt běžnými příjmy běžné výdaje. Běžné příjmy města dosáhly loni 1,5 miliardy korun, běžné výdaje byly o 44 milionů korun nižší. Celkové příjmy města loni přesáhly 1,9 miliardy korun.