"Od včerejšího večera hasiči vyjížděli téměř k 50 událostem. Ve 45 případech se jednalo o technickou pomoc. Nejčastěji jsme odstraňovali popadané stromy, které komplikovaly provoz. Nejvíce událostí, celkem 31, evidujeme na Českolipsku," uvedli v sobotu 2. prosince dopoledne hasiči.

Na silnici v obci Slaná u Semil museli policisté kolem 10. hodiny omezit provoz kvůli padlému stromu. Komunikace byla dočasně uzavřena a neprůjezdná. V ulici Za Mlýnem v Liberci havarovala dopoledne dvě osobní auta. Nikomu se nic nestalo, probíhá ale vyšetřování.

V ulici Tovární v Jablonci nad Nisou bourala dvě osobní auta. I tato havárie se naštěstí obešla bez zranění. Předtím došlo k nehodě dvou aut v obci Křižany u Liberce a silnice byla průjezdná jedním jízdním pruhem. Policejní Centrum dopravních informací upozorňuje také na nebezpečnou ledovku na silnici v Rovensko pod Troskami u Semil.

Sníh zkomplikoval také spojení na dálnici D10 mezi Libercem, Turnovem a Prahou. Ve středočeském úseku se na 19. kilometru vytvořila dlouhá kolona kvůli padlému stromu na vozovku. Na dálnici se také srazilo několik aut.

Komplikace jsou také na železnici po celé republice.

Odborníci navíc varují, že během soboty má dále sněžit. "I když ,to nejhorší´ už máme za sebou, sněžení bude ještě v některých oblastech během dopoledne a odpoledne doznívat," uvedl v sobotu ráno Český hydrometeorologický ústav.