Desítky návštěvníků se seznámily s prostory školy a nabídkou jednotlivých oborů. Aby nezůstalo jen u teorie, současní studenti si připravili praktické ukázky dovedností, které získali během studia. Nechyběly ukázky teplé a studené kuchyně, míchání nápojů, zdobení perníčků či ukázka práce budoucích kadeřnic.

„Vaření mě baví, více jsem do jeho tajů pronikl během studia. Nejvíce mě baví pečení masa a moučníků,“ svěřil se student třetího ročníku maturitního oboru gastronomie Vratislav Šerpán z Vratislavic nad Nisou. Na studiu oceňuje přístup učitelů a možnosti praxe. Ten by rád po maturitě v oboru zůstal. „Láká mě menší restaurace s klasickým provozem,“ doplnil.

Škola nabízí jednak tříleté obory zakončené výučním listem jako například číšník, kuchař cukrář či kadeřnice, tak i tři čtyřleté obory  zakončené maturitou, jejichž kapacita pro školní 2024/2025 bude třicet míst pro každý obor. Uchazeči o studium si mohou vybrat z různých oborů jako je kuchař, číšník, cukrář, krejčí, kadeřník, hotelnictví, kosmetické služby či gastronomie.

Na zámku Lemberk a v jeho okolí se točí pokračování úspěšné komedie Poslední aristokratka.
Další díl Aristokratky míří do kin. Rodina Kostkových opět zavítala na Lemberk

Podle ředitele liberecké školy Zdeňka Šlaicha je největší zájem o hotelnictví a kosmetické služby a u učebních oborů mezi zájemci o studium vede kadeřník a cukrář. „Naopak u oboru krejčí bychom rádi přivítali více studentů. Vyžaduje trpělivost a šikovné ruce. Stipendijně ho podporuje Liberecký kraj, snažíme se ho udržet na trhu,“ podotkl Šlaich s tím, že nemají problém naplnit kapacity maturitních oborů. „Zájem o ně za poslední léta vzrostl,“ upřesnil.

Škola má dlouholetou historii a tradici, přesto se soustředí na udržení vysoké kvality výuky a vybavení. Zaměřují se i na moderní trendy v přípravě pokrmů. „Naši studenti se účastní republikových a mezinárodních soutěží a daří se jim v nich uspět. Aktuálně máme za sebou účast v prestižní soutěži o Lázeňský pohárek, kde jsme obsadili 4. místo,“ dodal ředitel.