Jako umělecká fúze působila sobotní atmosféra v industriálním objektu na Malé Straně v Praze. Setkali se zde totiž kreativní lidi, které spojoval osobní vztah k Liberci. Někteří na severu Čech prožili vysokoškolské studium, jiní se přistěhovali a začali tu tvořit. Na přehlídce drinArt je MIMO se představilo i několik rodilých Liberečanů.

Liberečtí umělci mají co nabídnout

Jednou z těch lidí, kteří přišli do Liberce a už se tu rozhodli zůstat, je i návrhářka Míra Božská. Do Prahy přivezla originální koncept. Spolu 
s účastníky jejího workshopu vytvořila novou kolekci přímo na místě.

DRINKART JE MIMO. Workshop návrhářky Míry Božské v plném proudu.

„Měla jsem radost, že to lidi bavilo a měli odvahu se do toho pustit. Nová kolekce Božský mix tak vznikla pod jejich rukama. Chtěla jsem zkombinovat nezkombinovatelné. Pracovala jsem s vírou a ikonami," vysvětlila návrhářka. Její kolekce pracuje s motivy Ježíše, Buddhy, Panny Marie, Durgy nebo Šivy, které si návštěvníci mohli libovolně natiskat nebo obkreslit na oblečení. Kromě Božské se na přehlídce prezentovali i další návrháři: Kafka, Ajax Šrejmová a Nicol Kadlecová.
Kromě módy se v Kokpitu vystavovala i grafika, kresby, malby, fotografie Romana Dobeše, které vytvořil pro liberecký projekt Živá paměť, nebo animované i hrané krátké filmy.

Umění všeho druhu

„Jde o propojení a seznámení umělců tvořících v rámci liberecké a pražské scény – umění všeho druhu. Jsou to současní i bývalí studenti Technické univerzity v Liberci, UMPRUM, DAMU a AVU v Praze," vysvětluje jedna z organizátorek přehlídky Nicol Kadlecová, která v minulosti připravovala podobné umělecké přehlídky v Liberci. Pod jménem drinkArt se uskutečňovaly v ještě nezrekonstruované budově libereckých lázní.

Výstavy a prezentace vlastní tvorby střídaly během dne kultruní akce. Streetartový umělec Rotr, jehož práci můžete vidět na několika budovách a zdech v Liberci, přímo na střeše Kokpitu vytvořil spolu s Hadey originální obraz. Po půlnoci zahráli herci 
z divadla F. X. Kalby autorskou hru Cela a celodenní program zakončilo hudební těleso Loop Station živým vystoupením. „Vytvořili jste nám úžasné prostředí a jako publikum jste byli nejúžasnějcnější …fakt máme krásný pocit z koncertu a koukat se na to jak Vás naše hudba bavila je boží. Děkujeme," hodnotila večer zpěvačka Loop Station.

Povedený den plný umění skončil až brzy nad ránem, kdy už byla většina ze 400 lidí, kteří do Kokpitu v sobotu dorazili, doma. Praha se tak přesvědčila o tom, že Liberec má rozhodně co nabídnout.