Za zrodem sítě soukromých samoobslužných posiloven PrivateGym stojí jednatřicetiletý programátor Jakub Zelenka, který první pobočku založil před třemi lety v Praze společně se svou trenérkou Denisou Dědinovou. Aktuálně jich má pět v hlavním městě, jednu v Brně a nově i v Liberci, kde narazil na zajímavý prostor v centru města. „Myslím si, že má rozhodně potenciál, aby přilákala jak pokročilé cvičence, tak i ty, kteří chtějí s posilováním teprve začít. K Liberci mám i blízký vztah, přítelkyně tu studovala na místní univerzitě a otec je milovníkem Jizerek a někdy s ním tam zajdu,“ svěřil se Zelenka s tím, že pokud se pobočka osvědčí, rád by na severu v budoucnu otevřel další. „Příprava na otevření trvala tři měsíce a cenové náklady se vyšplhaly na jednotky statisíců korun,“ dodal.

Sám má ke cvičení blízko, před čtyřmi lety chodil zhruba rok až dva do klasického fitka s trenérkou, pak začal využívat vlastní síť a cvičí třikrát až čtyřikrát týdně. PrivateGym nevnímá jen jako posilovnu, naopak jako spíše komplexní technologický projekt, který vytvořil od A do Z. Naprogramoval rezervační systém, který je základem celého projektu, a je napojen na platební bránu, sms bránu, fakturační a účetní systém, chytré zámky a emaily.

„Baví mě na tom to, že je to věc, kterou je potřeba řešit ze všech úhlů, od zařízení posilovny přes legislativu až po rezervační systém, webové stránky a komunikaci se zákazníky,“ svěřil se Zelenka.

8. ročník tradičního Memoriálu Jáchyma z Hradce.
Otužilci okusili vodu Lesního koupaliště. Za odvahu dostali perníkové medaile

Zájemce si v rezervačním kalendáři vybere volný termín, který mu vyhovuje. Pokud mu nestačí jeden časový blok, který trvá 75 minut, může si jich zvolit více. Vyplní potřebné údaje a po potvrzení rezervace jednoduše zaplatí kartou. Ihned po zaplacení přijde e-mail s instrukcemi, jak se dostat do posilovny a nejpozději dvě hodiny před začátkem dorazí kód pro přístup do posilovny, který pak stačí naťukat při vstupu.

„Mezi výhody určitě patří jednak nonstop otevírací doba, tak i žádné čekání na volný stroj či žádné zvědavé pokukování. Návštěvník si může pustit vlastní hudbu díky bluetooth reproduktorům a máknou si podle svého,“ zdůraznil majitel. Zodpovědnost má ten, kdo provede rezervaci, ale může si s sebou přivést trenéra či kamarády. Nemělo bych ji být ale více než pět.

„Je jen na návštěvnících, jak posilovnu využijí, mohou klidně natáčet live cvičení či si tam nafotit fotky s činkami,“ podotkl. Cena za vstup se pohybuje od 190 do 240 korun podle časového slotu.

Technická univerzita v Liberci připravila pietní místo pro vzpomínky obětí tragické události na FF UK v Praze. V sobotu 23. prosince se uskutečnila společná vzpomínková akce.
Bezpečnost na liberecké univerzitě? Zatím neplánují detekční rámy ani ochranku

V soukromé posilovně najde návštěvník pestrou nabídku cvičebních pomůcek a posilovacích strojů. Vybíral je tak, aby bylo různorodé a ideální pro full-body trénink. Cvičenci mohou využít například AirBike, veslovací trenažér, profesionální polohovací lavice, klec s hrazdou a se dvěma protisměrnými kladkami, velký boxovací pytel, gymnastický míč, podložky na cvičení, jednoruční činky, kettlebelly či posilovací vaky s úchopy. „Součástí je i soukromá koupelna s kvalitním bio šamponem a sprchovým gelem,“ dodal zakladatel PrivateGym.