V úterý 16.dubna zastupitelé města rozhodli o peněžité podpoře projektu Ideathon. Město Liberec tak finančně podpoří zajištění a organizaci soutěže Liberec Ideathon 2024 částkou ve výši 45 tisíc korun. Soutěž probíhá 18. a 19. dubna.

Liberec Ideathon je projekt, který podporuje středoškolské studenty z Libereckého kraje a studenty z Technické univerzity v Liberci, kteří přinášejí nápady na řešení regionálních problémů ohledně životního prostředí. Nápady se prezentují prostřednictvím soutěže, během které si soutěžící zvolí jedno ze čtyř témat týkající se skutečného problému, kterým se město zabývá. Na vyřešení zvolené výzvy je časový limit 24 hodin. Po tu dobu studenti mají k dispozici zkušené mentory, kteří jim poradí, jak postupovat, aby jejich nápad bylo možné využít v praxi.

Vyhlášení elektrotechnické olympiády Neisse-Elektro.
Liberečtí studenti ovládli 30. ročník elektrotechnické olympiády Neisse-Elektro

„Je to skvělá příležitost zjistit, jak k danému tématu přistupují studenti. Je neuvěřitelné, co jsou schopni studenti za 24 hodin zvládnout. Mnohdy se jedná o velice inspirativní nápady, které město může převzít a se studenty může dále spolupracovat na rozvinutí jejich nápadů,” uvedl náměstek primátora Adam Lenert.

V letošní soutěži je město Liberec garantem jednoho ze soutěžních témat nazvaným Využití plochy plánované FVE elektrárny a její energie. Pro nejlepší týmy je připravena peněžitá odměna.

"Doufám, že i letošní ročník přinese spoustu inspirací,“ doplnil Lenert.

Mohlo by vás zajímat: Skryté barokní poklady. Obnova baziliky v Jablonném odhalila tajemství

Zdroj: Jiří Louda