Občasné bolesti zad pro Petra vyvrcholily tím, že se nemohl zvednout z postele. Lékaři mu diagnostikovali nádor v oblasti páteře, který pronikl až do míchy. Začal tak jeho boj o přežití. Na oddělení spondylochirurgie pražské nemocnici v Motole se lékařům podařilo nádor vyoperovat, vážné onemocnění si přesto vyžádalo celoživotní následky. „Přežil jsem, ale na doživotí mě to posadilo na zadek. Stal jsem se vozíčkářem s nálepkou paraplegik,“ svěřil se muž, kterému se tak ve čtyřiatřiceti letech naprosto změnily plány.

Nevzdal se a po ročním boji se rozhodl, že sobě i své ženě Natálii dokáže, že plány a sny se dají plnit i na čtyřech kolech. Na invalidním vozíku se pohybuje už jedenáct let. „Přehodnotil jsem snad všechno. Nejdůležitější je rodina a přátelství. Velkou oporou mi byli, a dodnes zůstali, kolegové a celé vedení firmy Benteler. I nadále tam můžu pokračovat v práci na pozici prototypového specialisty,“ zdůraznil. Vrátil se ke sportu a stal se členem reprezentačního týmu vozíčkářů v curlingu.

Tzv. Den s mrtvicí v Liberci.
Lékaři varovali před mrtvicí. Hrozí i mladým lidem, velkou roli hraje čas

Jeho velkým snem je vyrazit zase do Jizerek v doprovodu své manželky a dcerky, kterou si vzali do pěstounské péče. Natálie pomáhá v libereckém Dobročinném Šatníku jako dobrovolnice a její manžel tam často převáží darované věci. Dobrovolníci se tak rozhodli založit na webu Znesnaze21.cz sbírku, aby splnili dnes pětačtyřicetiletému Liberečanovi přání. „Z jejího výtěžku koupíme motorový handbike Jeetrike v úpravě pro paraplegika. Přičiníme se, abychom vybrali celých 400 000 korun potřebných na toto báječné vozítko, které si už Petr mohl vyzkoušet u výrobce,“ podotkla Lucie Fürstová z Dobročinného Šatníku.

Aktuálně se podařilo vybrat necelých 90 tisíc korun a sbírka poběží ještě 80 dnů. „Když nám pomůžete splnit Petrův sen, budeme vděční. Vás to taky potěší, protože dobrý skutek hřeje u srdce,“ dodala Fürstová.