Čtyřčlenná družstva budou muset vždy provést průzkum a zvolit správnou taktiku a techniku zásahu při vyproštění zraněné osoby, v tomto případě figuranta. Na jeho šetrné vyproštění budou mít časový limit 20 minut. Toho musí vždy co nejšetrněji vyprostit z deformovaného vozidla, a to vše v časovém limitu 20 minut.

„Jak si jednotlivé týmy v této specifické záchranné činnosti povedou, budou hodnotit rozhodčí. Kromě techniky a taktiky zásahu je vždy hodnoceno i poskytování první předlékařské pomoci,“ sdělila mluvčí Hasičského záchranné sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová.

Trofej pro 7. ročník Mistrovství České republiky jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehodTrofej pro 7. ročník Mistrovství České republiky jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí ve vyprošťování u dopravních nehodZdroj: Liberecký krajKaždý kraj bude reprezentovat jedno družstvo a ti nejlepší se budou moci radovat z trofeje vyrobené z českého křišťálu. Dvoukilové ceny vznikaly v Preciose, která stojí za trofejemi například pro vítěze Tour de France či taneční soutěže StarDance…když hvězdy tančí.

„S libereckými profesionálními hasiči nespolupracujeme poprvé. Tato spolupráce je ovšem jiná, netradiční v tom, že je letos kreativní. Tentokrát se nejedná o finanční podporu na věcné prostředky pro hasiče, ale pracujeme s křišťálem, s něčím tak typickým pro Preciosu a dáváme tím trofejím vyšší hodnotu,“ řekla ředitelka Nadace Preciosa Andrea Kroupová.

Od Ještědu k areálu Technického muzea v Liberci. Takovou cestu čeká kabinu lanovky na Ještěd.
VIDEO: Kabinu lanovky z Ještědu koupilo muzeum. Muselo kvůli ní vybourat stěnu

Skláři při tvorbě trofejí pro vítěze hasičské soutěže využili různorodé technologie, mezi nimi řezání vodním paprskem. „Touto technologií definujeme finální vzhled. Následuje ruční dobrušování, barvení jednotlivých částí pomocí hydroglazury a pískování textů,“ upřesnila Tereza Rudolfová ze společnosti Preciosa Beauty.

Vedle samotného mistrovství a výkonů soutěžících se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program a občerstvení. Vystoupí Big'O'Band a nebude chybět ani prohlídky zásahové techniky hasičů.