Zážitek z čtyřprostorové reality umocňují prostorové realistické zvuky, a pak také naklánění a kodrcání křesla, k němuž je divák připoután, a které v něm vyvolává pocit, že opravdu letí vzduchem. Občas diváky ještě ofoukne skutečný vítr. Iluze je pak dokonalá. „V tuzemsku jsme první, nikdo virtuální 4D simulátor nemá, a to dokonce ani v celé střední Evropě,“ podotkl Pavel Žák z vedení Centra Babylon.

V nabídce má virtuální kino 5 filmů, je to například Výlet do Arktidy, Strašidelný důl nebo Jett and Jinn. Každý snímek trvá asi 10 minut. „Virtuální kino jsme viděli na konci ledna na výstavě v Londýně, a řekli jsme si, že jej koupíme pro další zpestření nabídky Babylonu,“ řekl šéf zábavného centra Miloš Vajner. „Nabídku filmů budeme rozšiřovat, za rok chceme pořídit nový 3D film,“ dodal.

Celý projekt 4D simulátoru přišel včetně filmů Centrum Babylon na 7,5 milionů korun. Investice by se měla při návštěvnosti 200 diváků denně vrátit zhruba za 4 roky.

Do promítacího sálu se vejde maximálně 8 diváků, z nichž každý sedí v odděleném křesle. Musí být připoután, aby ze sedačky při naklánění nevypadl. „Pokud se někomu udělá špatně, může se odpojit, a křeslo přestane automaticky drncat. Zastaví se,“ zdůraznil Pavel Žák. „V sále je umístěna kamera, která přenáší obraz hlediště do kabinky. Hlídá kino před vandaly a dohlíží i na to, zda jsou diváci v pořádku,“ doplnil.

Do sálu nesmí nikdo menší než jeden metr. Současně nesmí vážit víc než 150 kilo, aby diváka bezpečnostní pásy při pohybu křesla, kterých může být až sto, udržely. Za jeden film lidé dají 60 korun.