Léto je tady a s ním i otázka, kam s dětmi za zábavou. Liberecká dětská hřiště a zábavní parky nabízejí širokou škálu atrakcí, od osvěžujících vodních mlhovišť po fascinující podzemní dobrodružství.

„Ne každý vyráží na dovolenou mimo město a hledá prostor pro vyžití dětí. V Liberci jsou možnosti jak přímo ve městě, tak doporučuji namířit své kroky do okolní krásné přírody,“ uvedla liberecká náměstkyně pro kulturu Květa Vinklátová.

Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Dětský koutek vedle Zoo Liberec. Zde je pro děti pro zábavu dostupné pískoviště, mlhoviště nebo také houpačky, skluzavky, bludiště, koloběžky, nafukovací trampolína a dokonce vláček s tunelem.

Dalším atraktivním místem je EKOPark Liberec. Zde se děti mohou těšit na dětské bludiště, pískoviště, prolézačky a čapí hnízdo z větví. V parku také najdete kniho-budky, odkud si můžete zdarma vypůjčit knihu.

Nisapark ve Vratislavicích, známý také jako hřiště u kina, nabízí také spoustu zábavy pro děti.

„Mají zde atrakce jako vzduchové trampolíny, dřevěné herní prvky, obří písečnou pláž, vodní mlhoviště a pro znavené odpadlíky i vodní postel," uvedl mluvčí Libereckého kraje Jan Mikulička.

Ve Vratislavicích je také místní lesopark, kde je k dispozici víceúrovňový pohádkový hrad. Centrální věž je propojena s dalšími devíti věžemi lanovými mosty a nechybí ani skluzavky a podzemní "Peklíčko".

Pro ty, kteří hledají bezplatné možnosti blízko centra, je tu dětské hřiště v parku Budyšínská u Zahrady vzpomínek, poblíž bazénu. Nabízí klasické herní sestavy, venkovní posilovací stroje a cestičky pro odrážedla a koloběžky. Hřiště Prima v parku Prokopa Holého, vedle kasáren, zase láká malé piráty na velkou dřevěnou loď.

Sport Park Liberec za Home Credit Arenou nabízí vybavené hřiště s volným vstupem. Děti zde najdou domky, skluzavky, prolézačky, houpačky, přírodní posilovnu a lanovku.

V případě špatného počasí je ideální navštívit Lunapark v Centru Babylon. Nabízí atrakce ve stylu staročeské pouti, vláček, kolotoče, houpačky, prolézačky, autodrom, rodeo býka a závodní dráhu pro koloběžky.

Funpark v Centru Babylon zve děti do ninja arény, na vodopád, do hradu se střelbou nebo baby herny, kde si mohou zahrát na zmrzlináře, prodavačku či doktora. Najdete tu také trampolíny a prolézačky.

DinoPark Plaza Liberec je místem pro děti, které chtějí trénovat obratnost a odvahu. DinoTrek a DinoLaser nabízejí dobrodružství plná nástrah, a na paleontologickém pískovišti mohou děti hledat kostry pravěkých tvorů.

Nakonec je tu Tasmánie v OC Plaza Liberec, kde barevné atrakce, skluzavky a herní prvky zvou děti do světa zábavy. Kavárna na místě nabízí kávu, zákusky a drobné občerstvení pro děti i dospělé.

Mohlo by vás zajímat: Kam za koupáním na Liberecku? Poradíme vám, kde si užít vodní radovánky

Koupaliště Vápenka v Liberci. | Video: Jiří Louda