„Otřesné záběry, které už víc než rok a půl sledujeme z Ukrajiny, přicházejí bohužel také z Izraele. Útok palestinského radikálního hnutí Hamás je odporným teroristickým činem, který bude mít na dění v oblasti dalekosáhlé následky. Stojím za izraelským lidem a jeho právem hájit svoji nezávislost a svobodu,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta a dodal: „Pevně věřím, že jednou na Blízkém východě zvítězí rozum nad unáhlenými činy a zbraně umlknou nadobro. Kde je vůle, je i cesta.“

Aktu vyvěšení izraelské vlajky se zúčastnili i radní Jan Sviták, Květa Vinklátová, Petr Tulpa, Zbyněk Miklík, Jiří Čeřovský a Jiří Ulvr. Liberecký kraj nebyl jediný, který vlajku na svou budovu umístil. Už o víkendu zavlála třeba na sídle Moravskoslezského kraje v Ostravě.

Modře a bíle se v sobotu večer rozsvítila například Petřínská rozhledna v Praze. Nasvícení rozhledny v barvách izraelské vlajky se uskutečnilo z pokynu pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS). Rozhodnutí podpořil i jeho první náměstek Zdeněk Hřib (Piráti). Vyvěšením vlajky se k podpoře Izraele připojí také město Liberec.

Liberecký kraj vyvěsil izraelskou vlajku již předloni, a to ze stejných důvodů jako nyní – na podporu státu, který se brání vojenské agresi ze strany hnutí Hamás.