Haly pocházely z 80. let minulého století a za téměř 122 milionů korun se přeměnily v moderní sportoviště, která obstojí v 21. století.

„Přímo v areálu kolejí mají studentky a studenti k dispozici šest nedávno zrekonstruovaných sportovních tělocvičen s novým vybavením pro sebeobranu, crossfit a další moderní pohybové formy včetně závěsných systémů, pro zdravotní cvičení a psychomotoriku. Pár minut chůze od kolejí máme fotbalový stadion, u kterého jsme loni instalovali novou nafukovací halu pro tenis a další sporty,“ řekl rektor TUL Miroslav Brzezina s tím, že 67 milionů korun přispělo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a 10 milionů Státní fond životního prostředí ČR.

Rekonstrukce se zaměřila i na energetickou náročnost budovy, která teď má nový izolovaný plášť a úsporné programovatelné osvětlení. Zcela nová je i kanalizace objektu včetně přípojky, která byla v havarijním stavu. Nová je i vzduchotechnika s rekuperací tepla.

Liberec si připomněl 17. listopad 1939 a 1989.
Pietní pochod i zapálení svíček. Pod Ještědem si připomněli svobodu a demokracii

Haly jsou nyní bezbariérové. „Přibyla tělocvična na bouldering, spodní hala má nový palubkový povrch, rekonstruovali jsme i saunu, posilovnu a učebny. Nové jsou i terénní úpravy okolí budovy a schodiště s chodníky podél budovy,“ informoval kvestor TUL Vladimír Stach.

Kromě vysokoškoláků a zaměstnanců univerzity tu zázemí najde celá řada oddílů a sportovních klubů. Haly budou hostit regionální, národní i mezinárodní sportovní soutěže, v minulosti se tu konaly například Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže 2019. Pravidelně se zde hrají soutěže ve futsalu, volejbalu, basketbalu, badmintonu a dalších sportech.

„Hlavně vítám novou posilovnu, doposud byla malá provizorní na kolejích. Těším se i na regenerační středisko,“ svěřil se student třetího ročníku studijního programu Sport se zaměřením na zdravý životní styl Jiří Kalous. „Líbilo by se mi po škole dělat fitness trenéra, věnuji se silovému trojboji. Ale nechávám to otevřené,“ dodal.