A opět se na horkou polévku, kterou nalévali do připravených misek, stála fronta. Cílem akce bylo zpříjemnit lidem adventní čas a také pomoci potřebným, kteří si mohli dopřát jídlo na zahřátí.

Letos štafetu po frýdlantské školní jídelně převzal Dům seniorů Františkov, kde začali s jejím vařením kolem 7. hodiny ráno. „Chtěli jsme sjednotit polévku i pro naše klienty, abychom nemuseli vařit dvě různé. Připravili jsme 540 porcí, což představuje přibližně 130 litrů polévky,“ řekl Deníku vedoucí stravovacího provozu Petr Čech.

Na adventní tradici spotřebovali 25 kilogramů dýně, 4 kilogramy cibule, kterou osmahli na 2,5 kilech másla. K zahuštění použili moučnou jíšku, klasickou a zakysanou smetanu. Dochutili ji petrželkou, solí a zeleninovým kořením. „Přidali jsme zázvor a rozhodli se klasickou dýňovku ozvláštnit pomerančem,“ dodal Čech.

Vánoční trhy na Sychrově.
VIDEO: Na Sychrově zavládla vánoční atmosféra. V konírně se usadili čerti

Po uvaření porce určené pro Kontakt přelili do připravených gastronádob, které putovaly na náměstí. „Byla to pro nás prestiž, podílet se na takové tradiční události. Pokud budou všichni spokojeni, rádi budeme ve spolupráci pokračovat,“ dodal ředitel Domu seniorů Františkov Jan Gabriel.

Místní klienti se mohou do konce roku ještě těšit na dokončení venkovní výzdoby a příští čtvrtek slavnostně rozsvítí vánoční strom. „Čeká nás návštěva dětí ze školek a škol, které zazpívají místním obyvatelům. A potom společně oslavíme jak Vánoce, tak i konec roku,“ nastínil plány Gabriel.