Zápas začíná v neděli v 15 hodin. „Předpokládáme, že ze strany některých neukázněných příznivců sportovních klubů a diváků dojde v souvislosti s konáním sportovní akce k narušení veřejného pořádku. Cílem bezpečnostního opatření je zejména zajistit veřejný pořádek, klid a bezpečnost ve městě Liberci a v jeho okolí, především pak v okolí fotbalového stadionu U Nisy,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

V případě  páchání výtržností ze strany fanoušků budou policisté připraveni tyto incidenty důrazně řešit. „Úkolem policistů bude mimo jiné zajistit bezpečnost a plynulost v dopravě v okolí fotbalového stadionu, jak v ulici Chrastavská, tak také v ulici Zhořelecká. Zároveň budou policisté dohlížet na klidný průběhu přesunu fanoušků na a z fotbalového stadionu,“ dodal Robovský.

Do opatření se zapojí policisté pořádkové a dopravní policie i kriminalisté. V terénu budou členové antikonfliktního týmu a policisté z pořádkových jednotek a psovodi. Na stadionu bude zvýšený počet pracovníků bezpečnostní agentury, pořadatelské služby a na bezpečnost veřejného pořádku budou dohlížet strážníci Městské policie Liberec. 

Budova Krajského soudu v Liberci.
Sousedský spor v Liberci skončil střelbou. Kauzu rozplétá krajský soud

Policisté apelují na domácí fanoušky, aby na utkání přišli včas a zároveň, aby ke vstupu na stadion, i při jeho opouštění po utkání, využili vchod ve směru od dětského dopravního hřiště. Pro fanoušky hostujícího týmu je určen vchod na stadion ze strany od ulice Chrastavská.

„Z důvodu zajištění klidného průběhu akce žádáme všechny občany, aby byli trpěliví a respektovali tato dočasná omezení v den konání fotbalového utkání, která policie chystá z důvodu zajištění bezpečnosti veřejného pořádku a v rámci dohledu na provoz na pozemních komunikacích ve městě. Rovněž žádáme občany, aby respektovali jak dopravní značení, tak pokyny policistů,“ podotkl Robovský.