Na článek narazila i Zoo Liberec na několika různých facebookových profilech. „Abychom ještě více nezvyšovali jeho dosah, čtenost a počet kliknutí, rozhodli jsme se na článek a komentáře přímo pod ním nijak nereagovat. Poté by se totiž začal zobrazovat i našim sledujícím a dostal by se tak k ještě více uživatelům této sociální sítě,“ řekla Deníku mluvčí liberecké zoo Barbara Tesařová.

Ta následně umístila na Facebook Zoo Liberec fotku z kopie displeje s vysvětlením, že i takovéto hlouposti kolují na sociálních sítích. „Takto bohužel vznikají fámy a pomluvy. Autorům článku ale děkujeme za propagaci. Přestože gorily nechováme, je toho u nás k vidění spousta! Například paviány pláštíkové nebo mangabeje žlutobřiché chováme jako jediná zoo v Česku,“ stálo v příspěvku.

Pokoušeli se spojit se správcem webu i facebookových profilů, ale nepodařilo se to. Na webu žádný kontakt uveden není. Podle Tesařové se doposud s takovou situací nesetkali. „ Domníváme se, že podobných zavádějících článků s cílem získat co nejvíce „kliků" bude jistě na internetu přibývat a asi nelze proti tomu jednoduše bojovat. Proto celou situaci vnímáme s nadhledem a pokusili jsme s humorem o tom informovat i naši „bublinu“ na našich sociálních sítích,“ dodala.

Mohlo by vás zajímat: Vydržely přes 20 let. Skleníky v liberecké botanické zahradě projdou obnovou

Zdroj: Martin Štefanov