Přímo městu ale z toho nešla ani koruna a to se má do budoucna změnit. „Parkovací systém je nevyhovující, část parkovacích automatů navíc nevlastní ani město, ani Technické služby. Od příštího roku by tak měly být po městě rozmístěny pouze automaty, které už budou přímo ve vlastnictví města," říká náměstek primátora Tomáš Kysela (ANO).

Že je výběr parkovného lukrativní činností, dokazuje i příjem, který ze svého parkoviště má Krajská nemocnice Liberec. „Tam je zhruba 150 míst a roční příjem z nich činí pro nemocnici osm milionů korun. Jen z toho jednoho parkoviště. Technické služby mají za rok necelých 17 milionů korun z celého města, to je opravdu nepoměr," vysvětluje nutnost změny primátor Tibor Batthyány (ANO).

Mezi novinky, které by měl nový systém přinést, bude patřit i kombinace parkovacích zón. To znamená, že rezidentská místa v modrých zónách budou nově po omezenou část dne sloužit jako placená návštěvnická stání. Zaparkovat tam tak budou moci v uvedený čas motoristé, kteří využijí k zaplacení parkovací automat. „Předpokládáme, že by to bylo někdy v dopoledních hodinách, kdy je většina rezidentů stejně pryč," upřesňuje Batthyány. Novinkou budou i tzv. inteligentní automaty, které budou on-line mapovat naplněnost parkovišť, tak aby řidič předem věděl, kde jinde může s vozem zaparkovat, když bude jím vybrané parkoviště už plné.