Na Liberecku si mohli zájemci zazpívat a užít si předvánoční atmosféru hned na sedmi místech. K tradiční akci se přidaly například Frýdlant či Bílá, zpívalo se i na náměstí v Českém Dubu či v Chrastavě.

Přímo v krajském městě se sešli pěvci na vánočně vyzdobeném nádvoří Paláce Liebieg, kde příchozí kromě zpěvníčku dostali i perníček a něco na zahřátí. Tradiční a regionální koledy si nakonec zapělo několik desítek lidí za doprovodu hráčky na akordeon Michaely Prokopcové, zpěváka Jiřího Bartoloměje Sturze a jeho pěveckého kolegy.

Zdroj: Jiří Louda

Nápad, aby se lidé sešli a společně si užili předvánoční čas bez shonu ve frontách v obchodních centrech, ale naopak při milé příležitosti společném zpívání vánočních koled, se zrodil v západních Čechách. A díky Deníku se další rok rozšířil do celého Česka a stal se oblíbenou každoroční tradicí. A zpívá se i za hranicemi naší země. Každý rok se k ní totiž připojují i krajané napříč celým světem. Zpívá se ve Španělsku, Řecku, Turecku, ale například i v Kataru nebo v Americe.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!