Jeho členové se kvůli tomu mimořádně sešli v čase prázdnin. Hlavním bodem programu bylo právě financování evropských projektů, na které potřebuje Liberec získat zmíněné úvěry.

„Zastupitelé dostali před sebe materiály s nabídkami na bankovní i nebankovní půjčky a úvěry," řekl Šolc, náměstek primátorky. Během posledních týdnů radnice jednala s několika finančními domy, které na jaře nešly do výběrového řízení.„Několik z nich by nám úvěr poskytlo," podotkl Šolc.

Pokud totiž město nesežene potřebné peníze, jsou velké investiční akce ve stotisícovém Liberci vážně ohroženy. „Do již proběhlé veřejné soutěže na poskytnutí revolvingového úvěru se totiž nikdo nepřihlásil, nabídku nepředložila žádná z oslovených bank," doplnil Šolc.

Jako důvod většinou uváděly špatný mediální obraz města, ale také problémy, které má Česká republika s čerpáním evropských dotací.
Teď Liberci svitla naděje, že mu půjčí jiná, například menší banka.

Z předložených materiálů s návrhy půjček se městu nejvíce zamlouvá nabídka rakouské banky OBER BANK, která přišla s nejnižší úrokovou sazbou. Jako její nevýhodu naopak Šolc zmínil nemožnost tzv. směnečného programu.

„Nabídka však zatím není závazná a vedení města o ní chce dál jednat," podotkl Šolc. Zastupitelé se s nabídkami seznámili a pověřili náměstka primátorky Jiřího Šolce k urychlenému jednání s bankami.

Pokud se k Liberci obrátí zády i tyto banky, hrozí, že se zhroutí například celý projekt na povznesení Lidových sadů. Patří do něj i rekonstrukce městských lázní nebo modernizace zoologické zahrady.