Producentkou je perfomerka burlesky známá z Česko Slovensko má talent Zorya Blue. Ta se řídí heslem „Burlesque your life!“, což ve volném překladu znamená „Burleska do všech domácností“. Začínala v Praze a v Brně, poté přidala další města jako Olomouc či Zlín.

„Burleska, což mnohé překvapí, přitahuje hlavně ženy, které oceňují nejen překrásné kostýmy, ale i různorodá těla, která na scéně vidí. Burleska znamená svobodu. Její kouzlo je skvělé spojení zábavy a umění,“ řekla Deníku Zorya Blue, která mimo jiné napsala knihu moderní sexuality Už budeš?

Ta na pódiu vystoupila společně s mladou a talentovanou performerkou burlesky Dari Sabotage, tanečnicí Sissi Kiss a zpěvačkou a moderátorkou Cleirou. Představení vyprávěla i příběhy. Jeden z nich představoval ženu, která byla spoutána patriarchálními mantinely, dokázala jim vzdorovat a vyvinout se v nádhernou bytost. Tématem show bylo burleskní umění svádění. „Opravdově svádění, a ne manipulace, vychází totiž zevnitř. Ze zdravého sebevědomí a přijetí těla takového, jaké je. Tohle přesně učím na workshopech a kurzech v Czech Burlesque School,“ dodala Zorya Blue.

Mohlo by vás zajímat: Komediální návrat do normalizace. Nový seriál se natáčel i v Liberci

Zdroj: Česká televize