Nejlepší závodníci z více než 20 zemí z celého světa si rozdělí medaile v seniorských a juniorských kategoriích, a to ve 4 disciplínách. Každá disciplína bude mít své centrum a cílovou arénu na jiném místě Libereckého kraje.

„První závod, a to na krátké trati, se uskuteční na biatlonovém stadionu v Břízkách v Jablonci nad Nisou 18. srpna. Turnov a Atletický stadion Ludvíka Daňka bude cílovou arénou závodu ve sprintu 19. srpna. A poslední dvě disciplíny, závod na klasické trati a ve štafetách, se přesunou do libereckého areálu ve Vesci 21. a 22. srpna," popsala Kateřina Horáčková za pořádající sportovní klub Slavia Liberec orienteering. Záštitu nad mistrovstvím převzali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a liberecký primátor města Tibor Batthyány.

Pořadatelé ze sportovního klubu Slavia Liberec orienteering zvou do sportovních areálů nejen diváky, ale také ty, kteří by si rádi poměřili své síly, alespoň na dálku, s mistry světa. „Budou připraveny open závody, které začnou po skončení jednotlivých disciplín a nabídnou stejné tratě jako pro mistrovství světa," zve Horáčková.

Diváci v cílových arénách se můžou těšit na napínavé souboje, které budou moci sledovat na velkoplošné obrazovce. Ti, kteří nebudou moci dorazit na MS osobně, budou mít šanci sledovat závody prostřednictvím České televize a také online webových přenosů výsledků, mezičasů, a GPS trackingu, případně zvuku a obrazu z arén. Bližší informace na stránkách http://www.wmtboc2015.cz/.