Obvodový plášť ani izolace zhruba padesátiletého objektu neprošly za celou dobu jeho existence žádnou zásadní údržbou. Cílem rekonstrukce je tedy obnovit obvodový plášť, zateplit ho a udělat dílčí úpravy jako rozvod vzduchotechniky, nové datové rozvody, elektroinstalace a navazující stavební práce uvnitř budovy.

„S první montáží oken a zateplovacího systému se počítá už teď v listopadu s tím, že vše se dělá za běžného provozu,“ informoval liberecký primátor Jaroslav Zámečník s tím, že zhruba v lednu bude hotova první polovina opláštění celé budovy.

V Uranu nadále funguje částečný provoz, zůstal zde humanitní odbor a slouží jako sídlo městské policie. Dočasně přestěhovaný je sociální odbor s 60 pracovníky a registr vozidel. Azyl mají v S Toweru, jehož část si město pronajímá od soukromého vlastníka. „Dílčí překvapení nacházíme ve formě kabeláží, které byly dělány různě a neexistuje jedna kompletní dokumentace,“ doplnil technický specialista odboru strategického rozvoje Jan Lajskner.

Polovina přízemí bude sloužit jako zázemí autobusové nádraží. Vznikne tu prostor pro řidiče, prodej jízdenek a čekací hala pro veřejnost s dvěma veřejnými záchody přístupnými zvenčí. „Základní kontury budoucího zázemí pro autobusové nádraží se už rýsují, konečně vznikne i důstojný prostor pro cestující,“ podotkl Zámečník. Doposud totiž zázemí pro cestující poskytuje objekt složený ze stavebních buněk. Ty město v budoucnu odstraní a prostor přemění na park.