Prostory bývalého OBI, do kterého se už zakously stavební stroje, budou brzy minulostí a vyroste zde nový retailový park, který nabídne zajímavou skladbu obchodů a služeb. Výstavba je rozdělena do dvou etap, v rámci první dojde k přemístění současné prodejny Penny Market do větších prostor a především do nového moderního nákupního prostředí.

„Dokončení této etapy je plánované na listopad tohoto roku a první zákazníky přivítáme ještě před Vánocemi,“ řekla Deníku Markéta Kolář Rašíková za skupinu Saller, která je největším vlastníkem nákupních parků v České republice.

V rámci první etapy se otevřou i další obchody jako například Action, TEDi a Super zoo. Druhá etapa se ponese v duchu rekonstrukce z části současného Penny Marketu na nové obchodní jednotky. Plánují zde prodejnu Kiku, Rossmannu, dále obchod s elektronikou a lékárny.

Kolaudace je naplánována na léto příštího roku a v budoucnu by měla celý koncept završit výstavba fast foodové zóny s drive-in. „Máme volné už jenom dvě poslední prodejny, jednu větší o velikosti přibližně 870 metrů čtverečních a jednu menší mající přibližně 230 metrů čtverečních. S operátory probíhají ještě obchodní jednání, kdy věříme v plné obsazení všech obchodních jednotek,“ zdůraznila Markéta Kolář Rašíková.

V Liberci by se tak jednalo v pořadí o třetí pobočku mezinárodního diskontního řetězce Action. První se otevřela loni v březnu vedle Obchodního centra Nisa, neuplynul ani půl rok a nový Action se objevil koncem srpna i v liberecké Plaze. „Vzhledem k neustále rostoucí poptávce plánujeme otevírat nové prodejny napříč celou Českou republikou. Jsme jedním z nejrychleji rostoucích nepotravinářských diskontů v Evropě a současné tempo expanze plánujeme udržet i nadále. O otevírání dalších prodejen budeme informovat s dostatečným předstihem,“ podotkla Nina Černá z PR agentury Best Communications, která zastupuje Action.

Ilustrační foto.
Výstavba obchodu Lidl v Chrastavě se opět odsouvá, začne nejdřív příští rok

Deník oslovil společnost McDonald's, zda neplánuje být součástí fast foodové zóny. Podle mluvčího Jana Nevoly z obchodních důvodů nekomentují konkrétní místa, aby neovlivnili například probíhající jednání, do kterých může vstupovat hned několik aktérů. „V McDonald’s neustále hledáme atraktivní lokality, abychom byli našim zákazníkům blíž. Chceme tím zvýšit dostupnost našich produktů a služeb ve všech českých regionech,“ podotkl Nevola.

Výstavbu a rekonstrukci pojala skupina Saller v inovativním duchu a s využitím moderních technologií. Celý objekt bude vytápěn ekologicky pomocí tepelných čerpadel a všude bude instalováno LED osvětlení. „S výstavbou moderního Penny Marketu uzavíráme zajímavý trojúhelník obchody s potravinami, tedy Penny, Kaufland, Lidl, a navíc přidáme i atraktivní a vyhledávané prodejny. Zákazníci tak využijí komfort v nakupování na jednom místě s možností bezplatného parkování po dobu nákupu,“ uzavřela Markéta Kolář Rašíková