Týká se to všech tří známých lyžařských center – tedy Bedřichova, Tanvaldského Špičáku a Severáku, které spravuje SKI Bižu Sport. Všechny lyžařské školy ve zmíněném areálu pak půjčují vybavení za jednotnou cenu sto korun. V populárním lyžařském areálu Rejdice si můžete lyžařské i snowboardové sety půjčit za 250 korun na den.

V lyžařském areálu Ještěd přijde půjčovné za lyžařský set na jeden den za 400 korun, vybavení pro snowboardové lyžování na 550 korun za jeden den. Pro děti vyjde půjčovné u lyží na 300 korun, u snowboardu na 450 korun na den. Pokud si vybavení půjčujete do lyžařské školy, pak je cena poloviční. Výrazná, třicetiprocentní sleva je připravena i pro účastníky kurzu, kteří si chtějí po hodině ještě zalyžovat soukromě.

Na méně peněz vyjde půjčovné ve městě. V Liberci si kompletní lyžařskou výbavu můžete půjčit za 300 korun na den, a to včetně brýlí a přilby. U dítěte vyjde stejný set na 200 korun na den. Pokud si chcete půjčit vybavení pouze na večerní lyžování na Ještědu, bude vás stát komplet 200 korun a dítě 140 korun. Snowboard si tu půjčíte za 400 korun na den a 280 korun na večer.