Liberec - Kampaň libereckého Centra Kašpar s názvem Ušij tašku, zaměstnej člověka vyvrcholí v sobotu 25. listopadu benefičním prodejem. V nabídce budou ručně šité originální tašky, které lidé posílají z celé ČR. „Přicházejí nám tašky velké, malé, háčkované, vyšívané. A také tašky od českých návrhářů a návrhářek. K výběru bude více jak 350 originálních kousků“, prozradila Petra Hottmarová, koordinátorka benefice. Benefice se koná v Galerii Lázně od 15 do 17 hodin.

Výtěžek benefice pomůže dalším lidem při hledání té správné práce. Hlavním mottem letošního ročníku je „Ten správný člověk na správném (pracovním) místě“. „I v době, kdy je práce „přeci všude dost“ je pro některé lidi stále velmi těžké najít vhodné zaměstnání. Denně se setkáváme s příběhy lidí, kteří nevědí jak a kde efektivně hledat, jak se prezentovat a která práce je pro ně opravdu nejvhodnější. Poptávka volných pracovních míst na Liberecku, se nepotkává s nabídkou. Ne každý může pracovat v montovnách“, říká Petra Smíšková, poradkyně Centra Kašpar.

Jedinečnost akce si přímo říká o zápis do České knihy rekordů, benefice se zúčastní komisař agentury Dobrý den a tak se všechny tašky stanou součástí rekordu v největším počtu ušitých tašek od nejvíce dárců a dárkyň.