Festival mladých umělců Duhová bouře oživí v následujících dnech ulice Liberce. Letos se koná po pětadvacáté a pořádá ho organizace Hudební mládež. Bouře potrvá až do neděle a nabídne hudební, literární a taneční představení a performance.

Festival mladých umělců Duhová bouře.

Čtyřdenní akci pořádá přes dvě stě neprofesionálních a okolo padesáti profesionálních umělců, kteří budou zdarma bavit Liberečany na několik místech města.

Festival zahájí karnevalový průvod, který se vydá v 16:30 z parku v ulici Na Rybníčku k radnici. Po průvodu bude následovat multižánrový koncert na náměstí Dr. E. Beneše s vystoupením libereckých hudebních a tanečních skupin Divokej Ir, Vem Camará Capoeira, Cheerleaders Takt, Jizera a dalších.

Organizátoři chystají na zítřek také hromadné vystoupení flashmob. „Jde o bleskové taneční vystoupení ve veřejném prostoru," vysvětlila organizátorka Duhové bouře Martina Náhlíková. Do něj se mohou zapojit mladí tanečníci a tanečnice, kteří se přidají k nácviku na dnešní večerní zkoušce v liberecké Základní umělecké škole.

Na páteční dopoledne se mohou těšit děti, které zavítají do Lidových sadů a zhlédnou hudební pohádku Cesta do Morriconie. Příběh provede dětské diváky magickým světem plným neuvěřitelných tvorů na výpravě za pokladem moudrého kouzelníka.

Od 12 hodin vyjdou mladí básníci do ulic, kde budou předčítat svá díla a rozdávat básně. Hromadné vystoupení Flashmob propukne v 15:15 na náměstí před radnicí, v 15:30 na Soukenném náměstí a v 15:50 před libereckým zámkem.

Festival mladých umělců Duhová bouře.

V sobotu se program přesune do libereckého zámku a bývalé galerie. Dopoledne bude patřit zejména dětem, pro které budou od 10 hodin připraveny hry a soutěže, kterými je provedou pohádkové bytosti. „Do zámeckých zahrad mohou přijít děti v kostýmech rytířů, víl, čarodějek, kuchtíků či dráčků a projít si labyrint zábavných her a miniworkshopů spojených se sladkou odměnou," popsala Náhlíková.

Od 10 hodin bude otevřená také zámecká věž a kaple a až do 19 hodin zde bude hudebně taneční program.

Na Den dětí nezapomněli ani organizátoři, speciální hudební a divadelní vystoupení, soutěže a dílny pro děti proto připravili na neděli od 10 hodin v liberecké zoologické zahradě.

Flashmob

Do hromadného veřejného tanečního vystoupení tzv. flashmobu se může zapojit i veřejnost.

Vystoupení se odehraje celkem ve třech reprízách pátek 29. května:

15:15 náměstí Dr. E. Beneše

15:30 Soukenné náměstí

15:50 liberecký zámek

Video s choreografií najdete na facebookové stránce Duhové bouře. Slouží pouze pro představu o tanečních prvcích, přesné kroky se naučíte na zkoušce, která proběhne dnes od 19 hodin v tanečním sále liberecké Základní umělecké školy.

Program

Čtvrtek

16:30 Duhový karneval karnevalový průvod k radnici

17:00 koncert na náměstí Dr. E. Beneše

Pátek

12:00 Guerilla Poetring rozdávání básní v ulicích města, poetické performance, autorská čtení básníků

15:15 Flashmob náměstí Dr. E. Beneše,15:30 Soukenné náměstí, 15:50 Liberecký zámek

Sobota

10:00 19:00 prohlídky věže a kaple libereckého zámku

10:00 15:00 Dětský den v zámeckém parku

Neděle

10:00 14:00 hudební představení a program pro děti v ZOO