Letošní nadbytek ovoce popohnal hospodyně, aby úrodu zpracovávaly ve velkém. „Ty vzorky teprve začínají, ale věřím, že v den uzávěrky je pošta bude muset přivézt náklaďákem,“ mne si ruce starosta. Zatím mají soutěžící, mezi něž patří zhusta i muži, dostatek času. „Většina chce ještě zpracovat hrušky a jablka a vzorky pak pošlou najednou,“ vysvětluje starosta. Uzávěrku mají do 15. října, výsledky se slavnostně vyhlásí 3. listopadu.

Podle hlavního organizátora marmeládové soutěže Jiřího Poděbradského se letos výrobci marmelád utkají v pěti základních kategoriích: bobuloviny, peckoviny, jádroviny, exotika a jahody. „Pokud se od některého druhu ovoce objeví více než šest vzorků od minimálně tří soutěžících, vyhlásí se samostatná kategorie,“ popisuje pravidla Poděbradský.

Takhle třeba vznikla samostatná kategorie aronie nebo citrony či pomeranče. JamParáda si za pět let trvání vydobyla poměrně slušnou reputaci nejen na Frýdlantsku a v okolí, ale také v celé ČR a dokonce i v zahraničí. Jen loni se jí zúčastnilo 167 soutěžících se 470 vzorky marmelád a džemů rozdělených do 28 kategorií.

Marmelády přišly ze 75 obcí a měst. „Dokonce i z Rakouska a Kanárských ostrovů,“ doplňuje Jiří Poděbradský. Třeba taková fíková marmeláda s likérem dorazila do Kunratic až z Lanzarote.

NAVÁZAT NA TRADICI

V Kunraticích ale nechtějí usnout na vavřínech. Navázat by chtěli na slavnou historii výroby ovocných šťáv a džemů. Zdejší továrnu na zpracování ovoce založil v roce 1880 rodák z nedalekého Dětřichova Carl Christian Leubner. Dnes už jeho jméno připomíná jen náhrobek na místním hřbitově, ale v době své slávy sklízela tato značka medaile na soutěžích v Paříži nebo Amsterodamu.

Právě tuto stránku místní historie by chtěla obec připomenout. „Už máme objekt nedaleko bývalé továrny, v němž bychom chtěli zřídit malé muzeum, moštárnu a dokonce sušárnu ovoce,“ nastiňuje vizi starosta Milan Götz.

Obec je mimo jiné známá svým památníkem z napoleonských válek a turisté, kteří tudy projíždějí třeba po cyklostezce, by si tak kromě poznání mohli z Kunratic odvést suvenýr v podobě vyhlášené marmelády nebo sušeného ovoce. Třeba třešní, které se letos v alejích na Frýdlantsku nově vysázely.