Předškoláci zatím sídlí v provizorních prostorách, které ale kapacitně ne úplně vyhovují. Raspenavský starosta Pavel Lžičař řekl, že by práce na nové budově v místě bývalé školky mohly začít v závěru léta.

Město už začalo hledat stavební firmu, která pro ně mateřinku vybuduje. „Chtěli bychom aspoň hrubou, zastřešenou stavbu stihnout do konce roku, aby do ní neteklo,“ dodal starosta. Průběh a rychlost stavebních prací podle něj bude záviset i na tom, jaká bude zima. Náklady by se měly blížit 90 milionům korun bez DPH. Počítá se s dětským hřištěm nebo bazénem. Práce by podle Lžičaře mohly začít v srpnu či v září.

Voda během záplav v raspenavské školce dosahovala do výšky 1,3 metru. Zničila veškeré vybavení a odnesla jednu ze stěn. Nová školka sice vyroste na stejném místě, díky terénním úpravám ale bude o 1,5 metru výš. „Lepší místo nemáme. Budeme ji dělat zděnou, kdyby něco přišlo, aby vydržela,“ podotkl Lžičař.
Provizorní školka, kterou navštěvuje 75 dětí, sídlí v rekreačním zařízení Česká Beseda. Podle ředitele raspenavské základní a mateřské školy Petra Chvojky jsou však prostory malé a pokud přijdou všichni předškoláci, bývá často nutné oddělení dělit po místnostech.