Na programu je celá řada hudebních koncertů, letní kino i několik divadelní představení. Prvním interpretem, který zde vystoupí, bude česká písničkářka Lucie Redlová.

Historickou budovu Kulturního a společenského centra Lidové sady čeká rozsáhlá rekonstrukce, kvůli níž bude muset až do konce příštího roku uzavřít své brány veřejnosti. Zoo Liberec, pod kterou kulturní středisko spadá, se rozhodlo v produkci kulturních akcí nadále pokračovat a vybudovalo alternativní letní scénu v areálu Dětského koutku.

Reuse den se chystá do libereckých Vratislavic.
Liberecká Zauhlovačka bude hostit jeden z deseti Reuse dní v republice

V prostorách, které kdysi sloužily jako výběh pro kozy kamerunské, vyrostlo nové dřevěné pódium a hlediště s kapacitou až 200 osob. Pódium, které stavěli zruční pracovníci Lidových sadů svépomocí, vyšlo zoologickou zahradu přibližně na dvě stě tisíc korun.

Kulturní koutek pro dospělé v Liberci

„Naší novou letní stage si můžete představit jako Experimentální studio pod širým nebem. Přes den tam budou probíhat programy pro děti a ve večerních hodinách se pak promění v kulturní koutek pro dospělé. Připraveny máme nejenom hudební koncerty, ale i filmové večery nebo divadelní představení. Všechny akce budou open air a budeme hrát za každého počasí,“ řekl vedoucí Kulturního a společenského centra Lidové sady Michal Kadlec.

K sezení budou návštěvníkům k dispozici pohodlné židle a po dobu konání akcí bude také otevřen kiosek a bistro v Dětském koutku.

Veřejné toalety v Liberci na Sokolovském náměstí.
Na Sokolovském náměstí vyroste veřejná toaleta. Liberecké metro zůstane zavřené

První akcí na této nové letní scéně bude vystoupení české folkové písničkářky Lucie Redlové, a to již ve středu od 19:30. Dále v květnu v Dětském koutku vystoupí šansoniérka Eva Candors, Robert Křesťan a Druhá tráva nebo kapela Nezmaři. Vstupenky je možné zakoupit jak v předprodeji na portálu evstupenka,cz, tak i přímo na vstupu do koutku, vždy hodinu před zahájením akce.

Částečná náhrada za Lidové sady

“Jsem moc ráda, že se tým Lidových sadů snaží částečně nahradit výpadek kulturních akcí po dobu rekonstrukce. Po dohodě budou akce probíhat jak ve večerních hodinách na nově postaveném podiu v dětském koutku, tak také v Liebigově paláci či Naivním divadle. Bude tak udržena kontinuita kulturních programů a za rok a půl se potkáme v nově zrekonstruovaném hudebním Kulturně kreativním centru Lidové sady“, uvedla náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje Květa Vinklátová.

Liberec, Šaldovo náměstí
Křižovatka na libereckém Šaldově náměstí se zkomplikuje. Vypnou tu semafory

Právě do Liebigova paláce byl totiž již v lednu tohoto roku přesunut cyklus tradičních abonentních koncertů. V těchto prostorách bude pokračovat až do konce června a novou sezónu, která startuje v září 2024, pak zahájí v Naivním divadle Liberec.

Mohlo by vás zajímat: Táta utekl hrobníkovi z lopaty, přiznal syn zpěváka Krucipüsku Tomáš Hajíček

Zdroj: Krucipüsk