Koncem minulého týdne se policisté soustředili právě na obutí automobilů. Během pětihodinové akce zkontrolovali řidiče v Liberci, Mníšku, Oldřichově v Hájích, Šimonovicích, Hodkovicích, Hrádku nad Nisou, Osečné a řadě dalších míst. Výsledky? Vskutku překvapivé. Ze 153 zastavených vozidel nemělo ani jedno obuty letní pneumatiky, a tak jedinou skvrnou zůstal řidič v Mníšku, který sice zimní pneumatiky měl, ale dezén nesplňoval zákonem danou hranici čtyř milimetrů.

Zatímco povinnost zimních pneumatik se podle všeho do povědomí řidičů dostala bez problému, to samé se nedá říct o povinnosti bezpečnostních pásů. Hned deset řidičů cestovalo bez toho, aby je využilo.

Nevyhovující technický stav vozidla byl zjištěn u čtrnácti zastavených vozidel. Tento přestupek byl i nejčastějším důvodem, proč policisté udělili pokutu.

Jeden ze zastavených řidičů nebyl schopen policistům předložit svůj řidičák. Další tři naopak neměli doklad o pojištění svého vozidla.

Ze 153 zastavených vozidel se přestupku dopustilo 33 řidičů. To je zhruba každý pátý zastavený.

Dopravní akce se zúčastnilo téměř dvacet pořádkových a dopravních policistů. Další dopravní akce na sebe nenechají dlouho čekat.