Přes třicet let chátrala, než se ji spontánně rozhodl koupit právě liberecký hoteliér. „Na vilu jsem narazil před lety s manželkou, když jsme byli v okolí na procházce. Bylo mi líto, že chátrá a je ponechána napospas osudu,“ svěřil se Lukáš Pytloun s tím, že nejvíce ho uchvátil místní výhled.

Tehdy za nemovitost, která se rozkládá na pozemku o rozloze osm tisíc metrů čtverečních, zaplatil přibližně 26 milionů korun. Prvotním záměrem bylo vilu rekonstruovat a předělat na butikový, privátní hotel. Z toho nakonec sešlo a hoteliér se rozhodl dát přednost jiným projektům. Ať už se jedná o rozšiřování libereckého hotelu Imperial, kde má vedle wellnessu a bazénu přibýt i padesát pokojů, či budování pětihvězdičkových hotelů v Praze.

„Za tu dobu jsme zadělali díry ve střeše a vilu pronajali spolku, který zde uspořádal několik akcí. Naším cílem bylo zabránit dalšímu chátrání, což se podařilo. Bývalé sanatorium si rozhodně zaslouží nový začátek,“ zdůraznil Pytloun. Objekt je na prodej od minulého týdne a prodejní cena se vyšplhala na 39 milionů korun. „Už se objevil jeden zájemce, ale dokud není podepsaná smlouva, nic to neznamená,“ doplnil.

Samotná budova je opředena tajemným příběhem. V roce 1966 v jejím okolí došlo k vraždě. Třiačtyřicetiletou zdravotní sestru, která v sanatoriu pracovala a žila, v lese ubodal neznámý pachatel. Wolkerovo sanatorium si zahrálo i ve filmu Krev zmizelého a stalo se inspirací pro román Waldvilla, který napsal Miroslav Stuchlý. „Od začátku mi přišla vila nesmírně tajemná. Zajímal mě příběh, který se za ní skrýval a rozhodl jsem se ho odhalit,“ řekl v minulosti Stuchlý.