S projektem v těchto dnech seznámily vedení libereckého magistrátu v čele s primátorkou Martinou Rosenbergovou. Deník o tom informovala mluvčí magistrátu Pavlína Stránská. „Areál může podle záměru sloužit nejen pro atraktivní trávení volného času obyvatel, ale také pro vzdělávání školních dětí v ekologii, vztahu k přírodě,“ upřesnila.

„Navržené nízkoenergetické objekty, které svým vzhledem zapadají do naší krajiny, umožní umístit nejen lesní informační centrum a učebnu, kterou by využívalo SEV Divizna, ale také občerstvení a sociální zázemí. Část objektu by byla určena pro zajištění zázemí lesníků Městských lesů,“ dodala.

Iniciativa přichází poté, co byla obnova areálu Lesního koupaliště loni v květnu vyjmuta z projektů zařazených do dotačního programu IPRM III.

Náklady zatím nejsou přesně vyčíslené, podle Stránské se však předběžně jedná o částku okolo 30 milionů korun.

LESNÍ KOUPALIŠTĚ
* Podle dostupných pramenů bylo rozestavěno během druhé světové války.
* V srpnu roku 1945 vydala správní rada radnice povolení k dokončení areálu.
* Přesné datum otevření není známé, bylo to zřejmě nejdřív v létě roku 1947.
* Od devadesátých let minulého století přírodní koupaliště v areálu Lidových sadů chátrá.

Na vybudování Lesního informačního centra se však musí sehnat peníze z dotací, v úvahu připadá například Státní fond životního prostředí. „Pokud radnice najde vhodný dotační program a zároveň finance na spoluúčast, představí v příštím roce projekt veřejnosti,“ dodala mluvčí.

O provoz areálu by se podle ní mohly starat právě Městské lesy Liberec. Partnerem projektu by se mohla stát i CHKO Jizerské hory, která by projekt využila k informování.