„Je to každou zimu. Člověk vystoupí z autobusu a rovnou ťápne do slané břečky. Byla jsem ve čtvrtek v divadle, kam jdu obvykle ve společenském oblečení. A brodila jsem se až po kotníky rozbředlým sněhem,“ řekla Dana Javůrková z Liberce.

„Aspoň střed města by mohl být i v té kalamitě uklizený. Mohli by to třeba dělat nezaměstnaní, aby si nějakou tu korunu přivydělali,“ doplnila.

Mnoha chodcům nezbude nic jiného, než zvolit cestu po jakž takž prohrnutých silnicích, kde riskují střet s autem.

„Na odklízení sněhu a solení pracuje od čtvrtka 120 lidí, včetně externích dodavatelů. Chápu, že neuklizené chodníky jsou problém. My se snažíme likvidovat z nich sníh průběžně, jenže přednost má pro nás průjezdnost silnic, aby se ve městě nezastavil úplně život,“ vysvětlil mluvčí Technických služeb města Liberce Michal Buzek.

Technické služby nasadily do boje se sněhem všechny síly, přestože pro zimní údržbu je povinná pohotovost až od 1. listopadu. „Naše externí spolupracovníky jsme měli i s traktory a pluhy dohodnuté až od listopadu. Vyšli nám naštěstí vstříc, že se do zimní údržby zapojili už takhle s předstihem,“ dodal Michal Buzek.

Technické služby spravují 150 kilometrů chodníků a 380 kilometrů silnic.

ČTĚTE TAKÉ: