Vyvolávací cena je stanovena na 59,9 milionu korun včetně DPH, zájemce bude muset složit třímilionovou dražební jistotu. Dražbu by měla zajistit společnost Naxos, zjistila ČTK v insolvenčním rejstříku. Termální lázně se zatím podařilo insolvenční správkyni udržet v provozu.

Velká sláva

Lázně společnosti Dům Pohody se v Chrastavě otevřely s velkou slávou 3. prosince 2012. Dokončena byla tehdy teprve první etapa za sto milionů korun s tím, že v další etapě přibude dětský bazén s atrakcemi a sportovní hala, která bude sloužit i kulturním a společenským akcím. Dokončení areálu mělo stát dalších 120 milionů. Už předloni měl být areál hotov, dokončit se ho ale nepodařilo. Vše zkomplikoval spor o ovládnutí společnosti, který vyvrcholil insolvenčním řízením.

Prodej areálu termálních lázní dlouho blokovala policie kvůli trestnímu stíhání bývalého vlastníka Jana Imlaufa a dalších lidí za podvod při čerpání evropské dotace.

Když krajský soud blokovanou část areálu loni na podzim uvolnil, zadala insolvenční správkyně Martina Jinochová Matyášová nový znalecký posudek, kvůli stanovení vyvolávací ceny. Původní odhad z konce roku 2013 byl podle ní příliš vysoký. Cenu areálu stanovil na 93,664 milionu korun, nový posudek společnosti EQUITA Consulting ocenil lázně na 61,062 milionu Kč včetně DPH.

Firmu Dům pohody, které areál patří, vlastnila do roku 2009 Imlaufova společnost Imstav Group. Lázně jsou od listopadu 2013 v konkurzu. Do insolvence je poslal právě bývalý vlastník a jeho firmy. Věřitelům dluží lázně téměř 229 milionů korun.

„Všechny pohledávky jakkoli se týkající obviněného Imlaufa byly z přezkumu vyloučeny a soudem odmítnuty," uvedla ve své zprávě insolvenční správkyně. Týká se to podle ní pohledávek uplatňovaných Imlaufem, ale i jeho firmami Imstav EU, Imstav Group nebo Družstvo PLP Invest.

Největším věřitelem je Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod, která na výstavbu lázní poskytla dotaci, v konkurzu žádá více než 121 milionů korun.