A teď? Teď si mohou jen tiše vyčítat svou nedůvěru. Areál termálních lázních je totiž hotový téměř ze 70 procent a od června zřejmě uvítá první relaxace chtivé zákazníky!

„Teď v zimě se sice práce trochu zpomalily, ale termín otevření stále platí. Uvidíme, jak rychle se nám podaří zprovoznit bazénové technologie, což není jen tak,“ řekl Deníku Marek Kuthan, předseda představenstva Domu pohody. V lázních budou tři vyhřívané bazény, z nichž jeden bude krytý. Voda v bazénech se bude ohřívat díky tepelným čerpadlům.

Projektu zpočátku nevěřil ani chrastavský starosta Michael Canov. „Zdá se mi to trochu jako utopie,“ říkal před dvěma lety. Teď neskrývá své nadšení. „Je to krásné naplnění snu a já jsem za tu realizaci velmi rád.“

Od otevření termálních lázní si slibuje především rozvoj cestovního ruchu a více příležitostí pro místní podnikatele. „Jsem také rád, že lázně nebudou určené pouze pro klientelu z venku, ale také pro obyvatele města,“ dodal.

Na lázeňský areál získal Dům pohody kromě 50 milionů korun z Evropské unie dalších deset milionů ze státního rozpočtu. Letos žádal o dotaci další. Pokud to vyjde, bude v lázních ještě dětský bazén s atrakcemi.