Nechcete se stresovat při Mistrovství světa 2009? Přijeďte na relaxační pobyt do Lázní Kundratic. Právě takto lákají lázně obyvatele Liberce a okolí.

„Je to zajímavá myšlenka třeba pro lidi, kteří bydlí v centru města. Po dobu mistrovství se vyhnou stresům, odpočinou si v příjemném prostředí a využijí i léčebné procedury,“ vysvětlil ředitel lázní Otto Doležal. „Každý, kdo si přečetl mapu uzavírek v Liberci v době konání MS, se určitě velmi zděsil,“ dodal Doležal.

Lázně proto nabízejí mimořádné nabídky právě během šampionátu, kdy budou lidé ve stotisícovém městě zažívat nevyhnutelné stresové situace. „Samozřejmě, že nějaké rezervace už máme, zájem je poměrně velký. Máme hodně dárkových poukazů, například děti platí rodičům pobyty, aby je dostaly z Liberce. Mohou za to určitě výhodnější ceny, protože jako jedni z mála v době šampionátu je nezvyšujeme, ale naopak snižujeme. Za den u nás se vším všudy, stravou i procedurami, zaplatí zákazníci méně, než když si v Liberci zaplatí pouze pobyt na jednu noc bez ničeho dalšího,“ podotkl Otto Doležal.

Lázně se původně měly stát jedním z oficiálních ubytovatelů lyžařského šampionátu, nakonec však z této spolupráce sešlo. „Organizátoři nám nebyli schopni garantovat, zda nás vytíží nebo ne. V září nám vypověděli smlouvu s tím, že prostě není zájem o ubytování,“ uzavřel Doležal.