Oprava tohoto objektu, který je ve velmi špatném stavu, již měla začít. Zhotovitelem rekonstrukce se na základě standardního řízení stala před časem firma Metrostav, která se jako jediná do zadávacího řízení přihlásila. Dosud ale nedošlo mezi městem a firmou Metrostav k podpisu žádné smlouvy.

„Rada města Liberce na svém standardním zasedání mimo jiné schválila výsledek zadávacího řízení na zhotovitele stavby rekonstrukce objektu Uran. Smlouva však nebyla k tomuto okamžiku uzavřena a podle aktuálních informací, které jsou dostupné, budeme celou záležitost řešit s odborem právním a veřejných zakázek,“ řekla náměstkyně primátora pro strategický rozvoj Radka Loučková Kotasová.

Některé návrhy na nový vzhled budovy Urany a jeho špatný stav.
Liberec hledá firmu, která opraví budovu Uranu. Práce vyjdou na miliony korun

Město respektujeme verdikt soudu, ale zároveň si musím nechat vše posoudit svými právníky. „Je to pro nás nepříjemná situace. Pokud Metrostav v rámci rozsudku, který nemá odkladný účinek, dostal zákaz činnosti, který se týká i naší zakázky, nebude smlouva s tímto uchazečem uzavřena. S ohledem na skutečnost, že se jednalo o jediného účastníka zadávacího řízení, budeme s největší pravděpodobností nuceni výběrové řízení zrušit a vypsat opětovně,“ dodala náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace Radka Loučková Kotasová.