„Vyzývám všechny, kdo se chtějí přihlásit, aby neotáleli a nečekali na poslední chvíli. Přihlášky najdou na webu Kunratické jamparády. Stále je dost času i na zaslání poštou,“ upozornil starosta Kunratic Milan Götz.

Pořadatelé již vše připravují na velké finále, které se odehraje 5. listopadu v Kunraticích u Frýdlantu. Vyzvedli již unikátní skleněné medaile pro letošní 10. ročník soutěže, které pro jamparádu pravidelně vyrábí ve sklárně Spider Glass v Heřmanicích. Placaté medaile vznikají z klasických zavařovacích sklenic tak zvaným fusingem, což je technika používaná pro spékání a tvarování skla za pomoci vysokých teplot. Po vychladnutí je zdobí malířka, kresbami drobného ovoce, přičemž doplňuje číslice a letopočet. Letos poprvé je medaile opatřena též nápisem „10. ročník“. Ve sklářském ateliéru Josefa Novotného se zrodí celkem 35 sad 1. až 3. místo. Dále vznikne sada pro kategorii „Cena publika“ a v neposlední řadě též ceny pro „Marmeládovou“ obec a město. Dohromady je to 110 medailí.

Nejen medaile dostanou výherci v rámci finálového večera. Především se zde uskuteční pokus o zápis do České knihy rekordů. „Rádi bychom se pokusili o zápis do České knihy rekordů, nejen v počtu přihlášených marmelád, ale i v počtu účastníků,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů Jiří Poděbradský.

Kunratická jamparáda 2022
10. ročník
Vzorky marmelád s přihláškami mohou lidé posílat až do 15. října 2022.
Vyhlášení výsledků a ochutnávka vzorků do soutěže o cenu veřejnosti se koná 5. listopadu od 15.00 hodin v Kunraticích na Frýdlantsku.
Přihlášky a pravidla najdou zájemci na www.jamparada.cz